Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1.SATICI

Unvan: Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri

Adres: Gedikkaya Mh. Nihat Bey Cd. NO:11/A Giresun / Merkez

Telefon: 0543 477 02 18

Email: info@furkanbilisim.com.tr

1.2.ALICI

Alıcı; "Sipariş Bilgileri & Fatura”bölümünde belirtildiği gibidir.

MADDE 2 – KONU

İş bu sözleşmenin konusu, alıcının Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’ne ait www.furkanbilisim.com.tr elektronik ticaret sitesinden sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – CAYMA HAKKI

Elektronik ürünün/ürünlerin “cayma hakkı” kapsamında iade veya değişiminin yapılabilmesi için satın alınan ürünün/ürünlerin, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün/ürünler ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde, iade veya değişim talebi reddedilecektir. İade veya değişimi istenen üründe/ürünlerde veya ambalajında/ambalajlarında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma vb. bir durumun tespit edilmesi halinde ürünün/ürünlerin iadesi veya değişimi yapılamaz. Öte yandan, cayma hakkı kapsamında iade veya değişim yapılabilmesi için “ürünün/ürünlerin satılabilir özelliğinin kaybolmaması” (örneğin; sim kart takılmış olan veya wifi ile bağlantı kurulmuş olan ürünün/ürünlerin, cayma hakkı kapsamında iade veya değişimi yapılamamaktadır) gerekmektedir. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48. ve ilgili maddeleri uyarınca, alışverişe konu ürün/ürünler, hiçbir gerekçe gösterilmeksizin ve cezai şart ödemeksizin teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, iade veya değişime konu olabilir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin, cayma hakkı süresi içinde satıcı veya sağlayıcıya yazılı olarak ya da kalıcı bir veri saklayıcısı ile yöneltilmiş olması (bu noktada, cayma hakkının, söz konusu kanun kapsamında değerlendirileceğini önemle vurgulayarak, böyle bir durumda, 05434770218 numaralı destek hattı veya info@furkanbilisim.com.tr email adresi üzerinden tarafımıza bildirimde bulunulmasının zorunlu olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, gerekli süreç işletilmek kaydıyla alışverişe konu ürünün/ürünlerin iade veya değişim işlemlerinin yapılacağını ya da cayma talebinin reddedileceğini belirtmek isteriz) yeterlidir. Genel olarak, ambalajı açılmış, yırtılmış, kullanılmış, bozulmuş, kopyalanabilir ve sağlık ve hijyen açısından sıkıntı doğurabilecek ürünün/ürünlerin iade veya değişimi yapılamaz.Cayma talebi kabul edildiği takdirde, ürün/ürünler için yapılan ödeme, 20 gün içerisinde hiçbir kesinti yapılmaksızın iade edilir.

MADDE 4 – PARA İADESİ

4.1.Kredi Kart İadesi

Alıcının cayma hakkını kullandığında, siparişe konu olan ürünün/ürünlerin çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi halinde, hakem heyeti veya mahkeme kararları ile alıcıya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartıyla ve tek çekim olarak yapılmışsa, Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri, ilgili bankaya, ürün/ürünler için ödenmiş olan tutarın tamamının iadesini gerçekleştirir ve söz konusu tutar ilgili banka tarafından alıcının kredi kartına aktarılır. Ancak, alıcı ürünü/ürünleri taksit ile almış ise,Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri, ilgili bankaya, ürün/ürünler için ödenmiş olan tutarın tamamının iadesini gerçekleştirir, para iadesi taksit tutarı ve sayısı dikkate alınarak ilgili banka tarafından alıcının kredi kartına parça parça aktarılır. Alıcı, iade işlemi gerçekleştirilene kadar ödemiş olduğu taksit tutarlarını, iade tarihi ile kredi kartının hesap kesim tarihleri uyuşmadığı takdirde, her ay kredi kartına 1 iade yansıyacak ve taksitlerin tamamı bittikten sonra, ödemiş olan taksitlerin sayısı kadar daha ay uzayacak şekilde iade alacaktır. Alıcı, bu prosedürü okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini kabul ve beyan eder.

4.2.Havale/EFT İadesi

Havale/EFT ile yapılan alışverişlerde gerçekleştirilecek iade, alıcının ürünü/ürünleri satın almak için ödeme yaptığı banka hesap bilgilerinin istenmesi ile söz konusu hesap bilgilerinin fatura adresinde yazan alıcının adıyla aynı olması şartıyla havale/EFT şeklinde yapılacaktır.

MADDE 5 – GENEL KOŞULLAR

5.1.Alıcı, www.furkanbilisim.com.tr elektronik ticaret sitesinde yer alan sözleşme konusu ürünün/ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

5.2.Sözleşme konusu ürün/ürünler, 30 günlük yasal süreyi aşmamak koşulu ile www.furkanbilisim.com.tr elektronik ticaret sitesinde açıklanmış olan süre içersinde (doğal afet, yangın, terör olayları vb. gibi olağan dışı durumlar ile kargo firmalarından kaynaklanan sebeplerden ötürü kargo teslimat süresi değişiklik gösterebilmekle birlikte, ortalama 3 iş günüdür. Ayrıca, ürün kargoya verildiğinde, kargo takip numarasını içeren mesaj veya email yoluyla bilgilendirme yapılır. Üyelik hesabı içerisinde bulunan sipariş takibi bölümünden de siparişle ilgili son durum öğrenilebilir) alıcının belirttiği adresin uzaklığına bağlı olarak teslim edilir.

5.3.Sözleşme konusu ürün/ürünler, alıcıdan başka bir gerçek/tüzel kişiliğe teslim edilecek ise, teslimatın yapılacağı gerçek/tüzel kişiliğin teslimatı kabul etmemesinden Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri sorumlu tutulamaz.

5.4.Sözleşme konusu ürünün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi ve kullanma kılavuzu ile birlikte teslim edilmesinden Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri sorumludur.

5.5.Herhangi bir nedenle ürünün/ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri ürünü/ürünleri teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6.Ürünün/ürünlerin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının, alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’ne ödememesi halinde, alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün/ürünlerin 3 gün içerisinde Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’ne gönderilmesi zorunludur. Böyle bir durumda, nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.7.Garanti belgesi ile satılan ürünün/ürünlerin garanti kapsamı içinde kalmak koşulu ile arızalanması durumunda gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için ürün Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’ne gönderilebilir. Böyle bir durumda nakliye giderleri Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri tarafından karşılanacaktır.

MADDE 6 – TEMERRÜT

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Türk Borçlar Kanunu’nda yer alan temerrüt hükümleri uygulanacaktır.

MADDE 7 – YETKİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değerlere kadar olan alışverişlerde Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’nin veya alıcının yasal adresinde bulunan Tüketici Hakem Heyetleri, ilan edilen değerleri aşan alışverişlerde ise, Furkan Bilişim Güvenlik Sistemleri’nin veya alıcının yasal adresinde bulunan Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 8 – YÜRÜRLÜK

Siparişin gerçekleşmesi durumunda, alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını elektronik ortamda onaylamış ve kabul etmiş sayılır.